Veškeré blbosti zde spatřené jsou v duševním vlastnictví autorky. Za neoprávněné přivlastnění čehokoli vás stihne herpes a později si vás najde tlupa cvičených opic. Mají nabité banány.

středa 25. září 2013

mercedes benz prague fashion weekend

Přispěji trochu si se svojí troškou do mlýna názorů na tuhle akci. Navštívila jsem poslední den (neděli) a musím říct, že i z pohledu návštěvníka bylo několik hodin na místě až dost a obdivuji všechny fotografy/kadeřnice/maskérky/whatever, co tam museli pracovat 4 dny v kuse.
Jako první jsem zhlédla dámskou kolekci Jindry Jansové a pánskou KRALOVA_DESIGN od Zuzany Králové. Z těchto přehlídek jsem byla nadšená. A snad mě neovlivnilo jenom to, že jsem měla podobný styl kalhot (jen trochu užší) jako Jindřiny modelky.
(fotky zdroj: starscom.cz)
Převažovaly jednoduché širší střihy a líbil se mi i tmavý make up.
Další přehlídka byla sice pánská, ale opravdu mě zaujala. Navíc ženské se vkrádají do mužských šatníků už dlouho, naopak to zatím moc nefunguje.

Modely se mi vážně líbily a všimněte si především těch sandálů, mají i průhledný pás a umím si je bez problémů představit na sobě. Vlastně s menší nutnou úpravou střihu si to dokážu představit na sobě celé.=) I s kabelou samozřejmě.
Problémem ale pořád zůstává (ne)nositelnost, nebo možná zaprděnost. Přitom většina modelů ještě patřila k té nositelné části toho, co se na přehlídkách objevuje. (Jen asi jeden model mi fakt evokoval Star wars.) Dokážete si představit, že by v Praze, nedej bože někde jinde v ČR takhle vyšel někdo na ulici? Nejspíš by ho ukamenovali na první tramvajový zastávce. No a přiznávám, že kdybych se do takového modelu snažila narvat přítele, nejspíš bych skončila uškrcená tou bílou blůzkou. Škoda.
Z dalších přehlídek už jsem bohužel nebyla tolik nadšená, vypíchla bych ale aspoň šaty od Jiřího Kalfaře, které mají výstřih na zádech a naživo vypadaly mnohem líp než na fotce.
Nebudu rozebírat, jestli modelky vypadaly jako mrtvoly, už jsem viděla mnohem horší. Navíc na přehlídce moc nekoukám po modelkách, ale po modelech, protože modelky tam jsou od toho, aby prezentovaly model a ne sebe. Co mi ale narušovalo dojem, byla občas špatná chůze některých modelek a modelů. Několik z nich ji mělo dost špatnou, nebo měli špatný boty. Jo, ty černý štekle, ve kterých modelky odchodily většinu přehlídek, nebyly nic moc.
Celkově akci ale hodnotím kladně.=)

A tohle jsem si vzala na sebe.
Byli jste tak taky? Jaký je váš názor?

6 komentářů:

 1. Mně se moc líbí ty pánské modely - ovšem jako dámské pro ženy!! :-) Na chlapech to oblečení vypadá fakt divně...

  World By Bella

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. rozhodopádně=)) kdyby mě do nich někdo chtěl oblíkat, bránit se určitě nebudu...mně by se ty první dva líbily klidně i na chlapovi, ale chápu, že ne každej tohle dokáže skousnout...možná trochu ztlumit barevnost

   Vymazat
 2. Tak to prvni mi prijde hoooodne 'inspirovane' Dries van Notenem. Malokdy mi ceska modni tvorba prijde vskutku autenticka a originalni, takze moc nesleduju. Nicmene se mi hrozitansky libi co mas na sobe ty, luxusni! A diky kocko ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já se přiznam, že jsem ted fakt v pasti a nemám kdy sledovat, co se děje u zahraničních návrhářů, max. těch nejznámějších
   ale díky=)

   Vymazat
 3. They, thanks for your comment! Its from Costes!

  xx

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. thanks for answer...but unfortunately we dont have any costes store here:(

   Vymazat

czech/slovak/english/french/spanish...any indo-european language....thanx for opinion