Veškeré blbosti zde spatřené jsou v duševním vlastnictví autorky. Za neoprávněné přivlastnění čehokoli vás stihne herpes a později si vás najde tlupa cvičených opic. Mají nabité banány.

středa 11. dubna 2012

April

Čuzz, buss, autobus!

Tak jo, dnešní dávka trapnosti už je vyčerpaná. Ale dneska mám prostě po dlouhý době důvod k radosti a světe div se, důvodem nejsou nový boty!:D Protože nejen botama a žrádlem živ je člověk.
Počasí posledních dní je fakt zvláštní, z hodiny na hodinu se mění, předpovědi se nedá věřit. Jak to řešíte? Nejsem příznivec klepání kosy, takže se většinou navlíknu víc, než je třeba, ale pořád lepší, než aby mi byla zima (což není zrovna případ těchto fotek).

Každopádně pravý důvod článku (kromě zajuchání v úvodu) je připomenutí výstavy Pražské modní salony 1900 - 1948 v UPM, trvá už jenom do konce dubna. (Tohle není reklamní hlášení, nikdo mi za to nedal ani korunu, vstupný se taky platilo, i když studentský, prostě to jen považuju za dobře strávený odpoledne.) Navíc tam zrovna byla i výstava starých hodin a já hodiny miluju, takže dvojnásobná spokojenost.

A proč mě výstava tak zaujala? Řemeslné zpracování. Skvělé šití. Jsou tam i šaty, které jsou staré sto let a jsou ve výborném stavu. Za sto let nikdo nebude vystavovat hadry z New yorkeru (pokud ještě bude existovat nějaká civilizace), protože se do té doby dávno rozpadnou.

Malá ukázka:

Mňau.

11 komentářů:

 1. Jo! :D Tam se chystám, jen co přestanu ohrožovat okolí bacilem. Kolik je to studentské vstupné? A fakt se tam může fotit?? V Čechách věc nevídaná... Mimochodem, krásný svetr :) L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. už si nepamatuju, tady máš všechno info: http://www.upm.cz/index.php?language=cz&page=123&year=2011&id=187

   v čechách tak napůl, někde to jde, někde ne, ale třeba v galeriích v rakousku se vubec nesmělo:P...tady se přiznam, že nevím, jestli se mohlo fotit, ale fotila jsem bez blesku, nikoho tim neobtěžovala, a taky mě nikdo ani jednou neupozornil, že by se to nesmělo

   Vymazat
  2. Tak jsem asi neschopná (bacil mě snad omlouvá), nemohla jsem to najít, děkuju :) Já zatím nikde v cizině takovéhle omezení zatím nezažila, zato u nás dost často, ale je fakt, že za hranicemi se po památkách tolik jako u nás neproducíruju.

   Vymazat
 2. studentské je 40 kč myslím :)

  byla jsem tam už někdy v lednu/únoru a strašně se mi ta výstava líbila, hrozně ráda chodím do UPM :)

  OdpovědětVymazat
 3. taky jsem byla a je to moc pěkný, některý šaty by se daly s přehledem obléct i dnes!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já bych si přehledem hned odnesla zlatý flitrovaný (kdyby mi byly)...ale nejen ty=)

   Vymazat
 4. ta výstava je skvělá! dost prahnu po tom katalogu, i když nejlepší stejně byly ty dobový záběry a filmy...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. každopádně=)...ale některý znám z hledání ztraceného času, takže většinový zdroj asi bude národní filmový archiv

   Vymazat
 5. Taky se na výstavu chystám, z tvých fotek to vypadá super:)

  OdpovědětVymazat
 6. Na té výstavě jsem taky byla, je skvělá, ale nejvíc jsme se zabavily u interaktivního "vyrob si své šaty" :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak to efektivně zabraly děti, takže jsem se tam radši moc nehrnula=)

   Vymazat

czech/slovak/english/french/spanish...any indo-european language....thanx for opinion